İzmir çıkışlı 7 gece 7 Gün GAP Mezopotamya Turu

İzmir çıkışlı 7 gece 7 Gün GAP Mezopotamya Turu

1 Gün

İzmir çıkışlı 6 gece 7 gün Gizemli Mezopotamya GAP turu ile sizde bölgenin büyüsüne kapılcak ve ardınızda muhteşem anılarla bereber uzun yıllar unutamayacağınız bir GAP turu deneyimi yaşayacaksınız.

Sizde Antakya'nın nasıl tüm dinleri harmanladığına, Nemrut dağının büyüsüne, Şanlıurfa'da sıra gecesine, Mardin'in tarihi dokusuna ve Göbeklitepe'nin dünyanın yönünü nasıl değiştirdiğine tanık olmak istiyorsanız bu turu kaçırmayın.

Tur Programı

Siz değerli misafirlerimizi belirlenen servis noktalarından alsıktan sonra araç içi ikramlar eşliğinde turumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından Yolda alacağımız sabah kahvaltısı (ekstra) sonrasında turumuz başlıyor.

2 Gün

Antakya - Asi Nehri - Uzun Çarşı - Harbiye - Mozaik Müzesi - St. Pierre Kilisesi

Amik Ovası ve Amanos dağlarının büyüleyici manzarası eşliğinde ANTAKYA'ya varıyoruz. Antakya Mozaik Müzesini geziyoruz. Müzenin zengin koleksiyonunu; merkezi Antakya olmak üzere İskenderun, Daphne (Harbiye), Tell Atçana, Tell Tayinat, Samandağ (Seleukeia Pieria), Erzin (Epiphaneia), Dörtyol, Altınözü, Kırıkhan, Hassa ilçelerinde yapılan kazılardan çıkan eserler oluşturuyor. Çoğu Roma dönemine ait olan mimari ve diğer buluntular bölgenin ihtişamını gösteriyor.

Bir sonraki durağımız diğer adı Tahtacılar çarşısı olarak bilinen Uzun Çarşı olacak. Burada serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Habib-i Neccar Camii gezimizi yaparak Tarihi Antakya sokaklarında Antakya turu yapıyoruz. Türk Katolik Klisesi gezimiz sonrasında Hristiyanlığın ilk merkezlerinden olan ST Pierre klisesi gezimizi yapıyoruz. Antakya'dan 12 km uzaklıkta olan Daphne ve Apollon'un aşklarının yaşandığı Harbiye (Dafne) giderek Küçük Şelalaleri görüyoruz. Alışveriş molasında İpek ve Defne ağacı sabun vb. ürünleri alma şansınız olacak.

Akşam saatlerinde otelime varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3 Gün

Kırıkhan - Hassa - Narlı - Pazarcık - Adıyaman - Arsemia - Cendere Köprüsü - Karakuş Tümülüsü - Nemrut Dağı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında rotamızı Adıyaman'a çeviriyoruz. Burada otobüslerimizden ayrılarak bizleri bekleyen minibüslere binerek Kahta üzerinden muhteşem manzaralar eşliğinde Karakuş Tümülüsüne geçiyoruz. Nemrut dağı eteklerinde bulnan Karakuş Tülülüsünde günümüzde bile kral ve kraliçelerin mezarları bulunmaya devam etmektedir.

Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsü gezimizi yaparak, muhteşem fotoğraf kareleri eşliğinde Kommagene kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ile doğu ve batı teraslarını görüyoruz. Burada devasa heykellere şahit olacaksınız. Akşam Nemrut dağında gün batımı sonrasında (Bölgenin yoğunluğuna başlı olarak programda değişiklik olmadan Gündoğumuna da çıkılabilir.) tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman'a geçiyoruz.

Akşam saatlerinde otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4 Gün

DİYARBAKIR - BATMAN - HASANKEYF - ULUCAMİİ - MİDYAT

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısı sonrasında rotamızı Dünyanın sayılı Türkiye'nin ise en büyük barajı olan ATATÜRK barajına çeviriyoruz. Seyir teraslarında muhteşem manzaralar eşliğinde rehberimizden bilgiler alarak, muhteşem fotoğraf kareleri yakalıyoruz.

Artık rotamızı DİYARBAKIR'a çevirmek vakti geldi. Diyarbakır'da ilk durağımız Surlar olacak. Burada Urfa Kapı, Mardin Kapı, ve Keçi Burcunu gördükten sonra On Gözlü Köprüye geçiyoruz. Rivayete göre hıdrellez'de yöre insanları bezlere dilek yazarak On Gözlü Köprü'den DİCLE'ye dileklerini atarlarmış. 

Bir sonraki durağımız Mor Thome Klisesinde çevrilme İslamiyet'in beş Harem-i Şerif'i olan Ulu Camii gezimizi yapıyoruz. Ünlü yazarımız Cahit Sıtkı Tarancı'nın doğup büyüdüğü evi ve Dört mevsim odalarını gezerek Batman'a geçiyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından HASANKEYF'e geçiyoruz. Ilısı barajının yapımı sonrasında sular altında kalacak olan HASANKEYF'de Yeni Saray, Büyük Saray, Zakat Kuyusu, Mağaralar ve Ulu Camii gezimizi yaparak El Rızk camii eşsiz minaresini görüyoruz.

Yolgeçen Hanında Dibek kahvesi içebilmeniz adına serbest zaman veriyoruz. Daha sonra bir sonraki durağımız olan MİDYAT'a varıyoruz. Burada "Sıla" ve "Adını Kalbime Yazdım" dizilerinin de çekimlerinin yapıldığı Midyat konuk evi gezimizi yaparak, Telkâriciler çarşısında alışveriş molası veriyoruz. Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akam yemeği ve konaklama otelimizde.

5 Gün

MARDİN - ULU CAMİİ - MEZOPOTAMYA ve HARRAN OVASI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında MARDİN'e ulaşıyoruz. Birçok din ve kültürün bir arada harmanlandığı Eski Mardin gezimizi yapıyoruz. Burada Kasımiye mesresesini ve avluda bulunan Selsebil'i geziyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Ulu Camiye doğru yürüyüşe geçiyoruz. dar ve taş tarihi sokaklara hayran kalacaksınız. Mardin'in en büyük camisi olan Ulu Camii Camii Kebir olarak da bilinmektedir.

Şehidiye Medresesi ve PTT binasını gezdikten sonra Mezopotamya ovası manzarası eşliğinde çay ve kahvelerimizi yudumluyoruz. Serbest zaman sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırını geziyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Mardin'e veda ediyoruz.

Bir sonraki durağımız HARRAN olacak. Dünyada sınırlı sayıda bulunan Konik kubbeli evleriyle ünlenmiş harran'da, Ulu camii kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale ve Harran evlerini gezdikten sonra akşam saatlerinde otelimize geçiyoruz. 

Akşam Sıra gecesi (ekstra) etkinlikği yapılacağından dolayı bu akşam otel konaklamasında Akşam yemeği bulunmamaktadır. Sıra geceği yemeklidir. Dileyen misafirlerimiz ile lobide sıra gecesi etkinliğine katılmaz üzere buluşuyoruz. Eğlence dolu bir sıra gecesi yaşayacaksınız.

Önemli : Şanlıurfa konaklamamız oda- kahvaltıdır. Akşam yemeği için dileyen misafirlerimiz Sıra Gecesine katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz ise otelde (ekstra) akşam yemeklerini alabilirler.

6 Gün

BALIKLIGÖL - GÖBEKLİTEPE - HALFETİ - GAZİANTEP

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız Halil Ür - Rahman Camii olacak. Balıklıgöl'ün yanında yer almaktadır. Cami halk arasında “Döşeme Camisi” olarak da isimlendirilmektedir. Cami 504 tarihinde Rahip Urbisyus tarafından Hz. İsa Peygamber’in annesi Hz. Meryem adına bir kilise olarak inşa ettirilmiştir.

Meşhur Balıklıgöl gezimize başlıyoruz. Rivayete göre tek tanrı fikrini savunan Hz İbrahim, Nemrut tarafından günümüzdeki Urfa Kalesi'nin bulunmakta olduğu tepeden ateşe atılmıştır. Bu esnada Allah tarafından ateşe" Ey Ateş İbrahim'e karşı serin ve Selamet ol" emri verilmiştir. Bu emrin üzerine ateş suya dönüşür ve içinde bulunan odunlar da balığa dönüşür. Rızvaniye Camii gezimiz sonrası Kapalı çarşı, Kilimciler, İsotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük HAn'da verilecek serbest zaman ile alışveriş yapma şansına sahip olacaksınız.

Dünyanın tarihini değiştiren GÖBEKLİTEPE gezimiz başlıyor. Tarihin sıfır noktası olarak adlandırılan Göbeklitepe 2018 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınmıştır. Tarihi 12.000 yıl öncesine dayanan Göbeklitepe’de henüz çalışmalar sürüyor. Şu an elimizde bulunan bilgilerin de yeni bulgularla değişme ihtimali kuvvetli olmakla birlikte Göbeklitepe’nin inşa ediliş sebebi gizemini koruyor.

Göbeklitepe gezimiz sonrasında rotamızı BİRECİK'e çeviriyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının koruma altında bulunduğu Doğal Yaşam Çiftliğinde Kelaynak kuşlarını görme şansınız olacak. Gezimiz sonrasında HALFETİYE geçiyoruz. cennetten bir köşe olan Halfeti'de fırsat nehrinin kenarında bizleri bekleyen tekneler ile Sular altında kalan HALFETİ'yi geziyoruz. 

Bir sonraki durağımız GAZİANTEP olacak. Burada Dünyanın en büyük mozaik müzelerinden birisi olan Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi gezimizi yapıyoruz. Gezimiz sonrasında akşam saatlerine otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7 Gün

GAZİANTEP - KAHRAMANMARAŞ - ADANA - İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak bilinen Gaziantep (Ayıntap) kalesini panoramik görerek ve fotoğraflayarak, tarihi çarşı'ya geçiyoruz. Bakırcılar ve Almancı pazarını gezerek Zincirli Bedesteni geziyoruz. Tarihi külliye binası içerisinde kütüphane olarak kullanılan günümüzde TAhmis Kahvesi olarak gelen mekanda Sütlü menengçiç kahvesi içme şansına sahip olacaksınız. 

Bir sonraki durağımız Tütün Hanı olacak. Burada su dağıtım şebekesi olan kastelleri göreceğiz. Antep fıstığı, baklava ve hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman sonrasında Gaziantep'ten ayrılıyoruz. ADANA'ya geçiyoruz. Seyhan nehri üzerindeki Tarihi Taş Köprü olacak. Panoramik olarak gördükten sonra, Bölgenin öenmli camilerinden birisi olan Adana Sabancı Merkez Camii gezimizi yapıyoruz.

Artık İzmir'e dönüş yolculuğuna geçme vakti geldi. Gecenin ilerleyen saatlerinde siz değerli misafirlerimizi tekrar servis noktalarına bırakarak turumuzu ardımızda muhteşem anılar ve telefonlarımızda inanılmaz fotoğraf kareleri eşliğinde sonlandırıyor ve bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler
 • 3-4* Otelde konaklama
 • Oteldeki sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
 • Seyahat Sigorta Paketi
 •  Otobüsle Ulaşım
 • Otobüs İçindeki İkramlar
 • Rehberlik Hizmetleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Halfeti gölü tekne turu
 • NEMRUT Dolmuş ücreti
 • URFA sıra gecesi 
Servis Güzergahları
 • 19:45 - Fahrettin Altay Meydan
 • 20:00 - Üçyol Metro
 • 20:15 - Şirinyer Eroğlu
 • 20:30 - Bayraklı Üst Geçit
 • 20:35 - Karşıyaka Anıt
 • 20:50 - Bornova Ege Üniversitesi Acil

Detaylar

 • Fırsatın Son Kullanma Tarihi: 20.11.2022
 • İşletmeden perakende satış fişinizi veya faturanızı almayı unutmayınız.
 • Satınalma işlemi tamamlandıktan sonra fırsat kodunuz ve rezervasyon telefon bilgileri tarafınıza mail ve sms yoluyla ulaştırılacaktır.
 • Dilediğiniz kadar kupon satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Servis Kaydı için satın aldıktan sonra SMS ile gelen numarayı aramayı unutmayın!
 • Detaylı Bilgi için 0 537 419 54 07 nolu telefonu 09:00- 23:00 arası arayabilirsiniz.
İzmir çıkışlı 6 gece 7 gün konaklamalı GAP Mezopotamya Turu

İzmir çıkışlı 6 gece 7 gün konaklamalı GAP Mezopotamya Turu

İzmir çıkışlı 6 gece 7 gün konaklamalı GAP Mezopotamya Turu

İzmir çıkışlı 6 gece 7 gün konaklamalı GAP Mezopotamya Turu

İzmir çıkışlı 6 gece 7 gün konaklamalı GAP Mezopotamya Turu

İzmir çıkışlı 6 gece 7 gün konaklamalı GAP Mezopotamya Turu

İzmir çıkışlı 6 gece 7 gün konaklamalı GAP Mezopotamya Turu

İzmir çıkışlı 6 gece 7 gün konaklamalı GAP Mezopotamya Turu

İzmir çıkışlı 6 gece 7 gün konaklamalı GAP Mezopotamya Turu

İzmir çıkışlı 6 gece 7 gün konaklamalı GAP Mezopotamya Turu

 • İşletmeden perakende satış fişinizi veya faturanızı almayı unutmayınız.
 • Satınalma işlemi tamamlandıktan sonra fırsat kodunuz ve rezervasyon telefon bilgileri tarafınıza mail ve sms yoluyla ulaştırılacaktır.
 • Dilediğiniz kadar kupon satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Servis Kaydı için satın aldıktan sonra SMS ile gelen numarayı aramayı unutmayın!
 • Detaylı Bilgi için 0 537 419 54 07 nolu telefonu 09:00- 23:00 arası arayabilirsiniz.