İzmir Çıkışlı 9 gece 10 gün Gizemli Mezopotamya, Büyük GAP Turu

İzmir Çıkışlı 9 gece 10 gün Gizemli Mezopotamya, Büyük GAP Turu

1 Gün

İzmir Çıkışlı VAN ile birlikte Büyük GAP turu sizleri bekliyor. Doya Doya Gap Mezepotamya Turu yapacaksınız. Güneydoğu Anadolu herkesin görmek istediği lokasyonlardan birisidir. Nemrut Dağı, Göbeklite, Kars, Kayseri, Kapadokya derken bambaşka bir dünyaya şahitlik edeceksiniz.

9 Gece 10 Büyük GAP turu programı 

Siz değerli misafirlerimizi belirlenen servis noktalarından aldıktan sonra turumuza başlıyoruz. Sabah Adana üzerinden sabah kahvaltımız (ekstra) ile Toros Dağlarına varıyoruz. Panoramik yayla manzarası eşliğinde Seyhan ve Ceyhan nehrinin de olduğu Çukurova'nın gözdesi Adana'ya geçiyoruz. Türkiye'nin en büyük camilerinden birisi olan SABANCI Merkez Camii gezimizi yapıyoruz.

Bir sonraki durağımız Adana'nın simgelerinden birisi olan Taş Köprü olacak. Buradaki gezimizin ardından İskenderun üzerinden ANTAKYA'ya geçiyoruz. Antakya Arkeoloji ve Mozaik müzesi gezilerimiz ile Hristiyanlığın ile merkezlerinden olan ST Pierre klisesi gezimizi yapıyoruz. Şehrin ortasında bulunan Asi nehri kıyısında da yürüşüyümüzü yaparak Eski Antakya evlerini görüyoruz. Bir sonraki durağımız Habibi Neccar Camii olacak. Harbiye Şelalaeri gezimiz sonrasında akşam saatlerinde otelimiz geçiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

2 Gün

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından GAZİANTEP'e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turu ve KALE'yi gezdikten sonra dünyanın en büyük müzelerinden ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ gezimizi yapıyoruz. Rehberimizden müze hakkında bilgiler alıyoruz. Öğle yemeğimi molamızda Unesco Gastronomi şehri ünvanı almış olan Gaziantep yöresel lezzetlerini tatma şansına sahip olacaksınız.

Bir sonraki durağımız Ziciriye Bedesteni, Almacı Pazarı, Büyük Pasaj, İmam Çağdaş ve Bakırcılar çarşısı olacak. Serbest zamanımızda, Baklava, hediyelik eşya ve Antep Fıstığı alabilirsiniz. Gezimiz sonrasında 17. yüzyılda kahve kütüphane olarak hizmet vermekte olan, günümüzde ise TAHMİS KAHVESİ olarak bilinen külliye'de Sütli Menengiç kahvelerimizi yudumlayacağız. 

Akşam saatlerinde otelimize geçerek, akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde.

3 Gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısın ardından, KARAGÜL olarak'ta bilinen HALFETİ'ye geçiyoruz. Birecik Baraj gölü üzerinde Rum Kale, Tarihi mağara evleri ve bir kısmı sular altında kalan yapıları görebileceğiniz muhteşem bir tekne turu (ekstra) yapıyoruz. Savaşan Köy gezimizi yaptıktan sonra Peygamberler Şehri ŞANLIURFA'ya geçiyoruz. 

Balıklı Göl, Ayn-ı Zeliha gölü, hz. İbrahim'in doğduğu mağarayı görüyor ve Rızvaniye Camii, Gümrüh han ve Bedesten ile doyamayacağınız bir tur yapıyoruz. Daha sonrasında HARRAN'a geçiyoruz. Harran Üniversitesi, Harran Ulu Camii, Harran Höyük ve Harran Kalesini geziyoruz. Kendine özgü mimarileri ile dünyada eşine az rastlanır Harran Konik Kubbeli evleri geziyoruz. 


Akşam saatlerinde otelimiz geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Urfa'nın vazgeçilmez bir parçası olan Urfa Sıra Gecesi eğlencesine katılma şansına sahip olacaklar.

4 Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı'nın ardından dünyanın sıfır noktası, UNESCO Dünya mirası listesinde bulunan 12 bin yıllık geçmişiyle insanlık tarihini değiştiren GÖBEKLİTEPE'ye geziyoruz. Bir sonraki durağımız Gündüzü seyranlık gecesi gerdanlık olarak tanımlanan MARDİN'e geçiyoruz. Süryanilerin bir simgesi olan Deyr-ul Zafaran Manastırı gezimizi yapıyoruz. Daha sonra Ulu Camii ve Arkeoloji müzesi gezimiz ile sürdürüyoruz.

Zinciriye Medresesi ve Mardin'in tarihi sokakları gezeceğimiz yerlar arasında. Mardin çarşısında vereceğimiz serbest zamanda yöreye özgü kilim, bakır çerezlikler, tesbihler, puşi, şarap, badem şekeri, leblebi mırra cezvesi, gibi hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz.

Bir sonraki durağımız MİDYAT olacak. Mimari dokusu ile öne çıkan Midyat'da gezerken Orta Çağ kentlerinin dokusunu hissedeceksiniz. Süryani ustalarının TELKARİ sanatının en güzel örneklerini görebileceğiniz Midyat sokaklarına hayran kalacaksınız. Serbest zaman ve alışveriş molası sonrasında SILA ve Adını Kalbime Yazdım dizilerinin çekimlerinin yapıldığı MİDYAT KONUK EVİ gezimizi yapacağız. 

5 Gün

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, sular altında kalmay tehlikesi bulunan HASANKEYF gezimizi yapıyoruz. Daha sonra Bitlis yolu üzerinde bulunan Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in hırkasını'da hediye ettiği VEYSEL KARANİ Hazreteleri Türbesini geziyoruz. Gezimiz sonrasında TATVAN'a geçerek Van Gölü'ne ulaşıyoruz. GEVAŞ'tan tekne (ekstra) ile AKDAMAR ADASI'na geliyoruz.

Akdamar adası dünyada ilk Papaz yetiştiren okullardan birisidir. Akdamar Klisesi gezimizi yapıyoruz. Daha sonra VAN'a geçiyoruz. Van Kalesi (Tuşba Kalesi9 ve Van Nostalji evi gezeceğimiz yerler arasında olacak.

Van şehir turumuz sonrasında gümüş atölyelerini geziyoruz. Alışveriş ve serbest zaman sonrasında akşam saatlerinde otelimiz geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6 Gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, muhteşem güzelliğe sahip Muradiye Şelalerini geziyoruz. Gezimiz sonrasında Ağrı DOĞU BAYAZIT'a geçiyoruz. Muhteşem mimarisi ile bölgenin en önemli yapılarından birisi olan Ağrı'nın gözdesi İSHAK PAŞA SARAYI gezimizi yapıyoruz. Aşkın Ruhu olarak adlandırılan İshak Paşa Sarayı İstanbul Topkapı Sarayından sonra ikinci teşkilat saray sistemidir. Ayrıca saray, Osmanlı İmparatorluğu, Lâle Devri’ndeki son büyük anıt yapısı sayılmaktadır.

Öğle yemeği molasının ardından PASAJ'da alışveriş için serbest zaman veriyouz. Küçük Ağrı ve Büyük Ağrı dağlarının manzarası eşliğinde IĞDIR üzerinden MATRUŞKA ŞEHİR olarak bilinen KARS'a geçiyoruz. Şehir turumuz ile serbest zamanda Gravyer Peyniri ve bal alışverişi yapabilirsiniz. Akşam saatlerinde otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7 Gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında UNESCO Dünya Mirasları listesine girmiş olan ANİ HARABELERİ gezimiz rehberimiz eşliğinde yapıyoruz. Ani Harabeleri 3600 yıldan beridir insanlığa hizmet eden bu tarihi nokta; aynı zamanda da İpek Yolu'nun geçiş noktasında da yer alıyor. Tigran Honents Klisesi, Bakireler Manastırı, Rahibeler Manastırı, Abughamrents Klisesi, Ebu'l Manuçehr Camisi ve İpek yolu köprüsü başlı Ani Harabeleri yapıları arasında bulunuyor.

Bir sonraki durağımız Aziz şehitlerimizi anacağımız SARIKAMIŞ olacak. Öğle yemeği molamız ile HORASAN ve PASİNLER yolu ile NENE HATUN'un memleketi olan ERZURUM'a geçiyoruz. Burada Ulu Cami, Üç Kumbetler, Çifte Minare Medrese, erzurum evleri ve Rüstem Paşa Bedesteni (TAŞHAN) gezimizi yapıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8 Gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında KArlıoav ve Bingöl üzerinden Keban Barajı'nı görerek ELAZIĞ'a varıyoruz. İlk durağımız HARPUT ANTİK KENTİ olacak. Harput, ilkçağdan itibaren Anadolu’nun önemli yerleşim merkezlerinden biri olmuş, özellikle Urartulara, sonrasında Pers, Roma, Bizans, Selçuklular, Beylikler ve Osmanlılara ev sahipliği yapmıştır.  Bölgede egemenlik kurmuş olan uygarlıkların inşa ettikleri anıtsal yapılar günümüze önemli bir kültürel miras olarak gelebilmiştir. 

Balak Camii, Balak Gazi Heykeli, Ulu Cami Eğri Minaresi ve Süt Kale gezeceğimiz yerler arasında. Şehir turu ve öğle yemeği molamız sonrasında KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ üzerinden Karakaya BArajı'nı görüyor ve MALATYA'ya geliyoruz.

Malatya Şehir turu ve Nostaljik Evi gezimiz ile birlikte meşhur Malatya Şire Pazarında Kayısı ve kayısı'dan yapılan çeşit çeşit ürünleri tadarak alışveriş yapma şansına sahip olacaksınız. Akşam saatlerinde otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9 Gün

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında bizi bekleyen minübüsler ile (ekstra) NEMRUT dağına çıkıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan ve Kommagene Krallığı’na ait harabeleri, heykelleri ve yazıtlarıyla büyüleyici bir görünüme sahip olan Nemrut Dağı, 2150 metre yüksekliğe sahip.MÖ 1. yüzyılda Kommagene Krallığı tarafından gizem dolu devasa heykellerle donatılmış. Heykeller nedeniyle “Tanrıların Dağı” diye de adlandırılan Nemrut’un pek çok noktasına bugün hala ulaşım sağlanamıyor. Tamamen insan eliyle yapılmış olan höyüklerde ve mezarlarda neler olabileceği konusu hala sır.

Nemrut dağı gezimiz sonrasında Darende ve Gürün'de mola vererek öğle yemeğimizi alıyoruz. Artık Kayseri'ye geçme vakti. Saat kulesi ve Kayseri Kalesi'ni gezdikten sonra HUNAT HATUN KÜLLİYESİ gezimizi yapıyoruz. Gevser Nesibe Tıp Tarihi Müzesi gezimizi yaptıktan sonra Kayserini meşhur PASTIRMACILAR ÇARİISI'na geliyoruz. buarad verilecek olan serbest zaman ve alışveriş sonrasında rotamızı KAPADOKYA'ya çeviriyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Kapadokya'ya özgü olan ve mağaralarında yapılan unutulmaz müzikli TÜRK GECESİ eğlencesine katılabilirler.

10 Gün

Sabah oteliimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Kapadokya'ya UÇHİSAR, Güvercinlik vadisi gezimizi yapıyoruz. Aksaray üzerinde SULTAN HANI gezimiz yaparak KONYA'ya geçiyoruz. buarada MEVLAN MÜZESİ gezimizi yapıyoruz. Günümüzde Müze alanı içerisinde Mevlana'nın türbesi, Semahane, Mescit, Derviş odaları, Mutfak, Meydan-ı Şerif odası, Çelebi dairesi, Şadırvan, Selsebil ile türbeler (Hürrem Paşa türbesi, Sinan Paşa Türbesi, Hasan Paşa Türbesi, Fatma Hatun Türbesi, Mehmet Bey ve Eflaki Dede Türbesi) bulunmaktadır.

Yarattığı hoşgörü felsefesi, özel ve anlamlı sözleri ile Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin kabrinin yer aldığı türbe, Konya gezilerinde ilk ziyaret edilen yerlerden biridir. 1926 yılında ziyarete açılan Mevlana Türbesi, aynı zamanda Mevlana Müzesi olarak bilinir.

Bu muhteşem turumzun artık sonuna geliyoruz. Afyon ve Kula üzerinden vereceğimiz molalar ile ardımızda unutulmaz anılar ve telefonlarımızda muhteşem fotoğraf kareleri eşliğinde İzmir'e dönüş yapıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi tekrar servis noktalarına bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 9 gece otelde konaklama
 • Oteldeki 9 sabah kahvaltısı ve 9 akşam yemeği
 • Seyahat Sigorta Paketi
 • Otobüsle Ulaşım
 • Otobüs İçindeki İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Halfeti gölü tekne turu
 • NEMRUT Dolmuş ücreti
 • URFA sıra gecesi 

Servis Güzergahları

 • 17:00 - Üçkuyular Meydan
 • 17:20 - Üçyol Metro
 • 17:45 - Karşıyaka Anıt
 • 18:10 - Bornova Ege Üniversitesi Acil

Detaylar

 • Fırsatın Son Kullanma Tarihi: 1.02.2027
 • İşletmeden perakende satış fişinizi veya faturanızı almayı unutmayınız.
 • Satınalma işlemi tamamlandıktan sonra fırsat kodunuz ve rezervasyon telefon bilgileri tarafınıza mail ve sms yoluyla ulaştırılacaktır.
 • Dilediğiniz kadar kupon satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Detaylı Bilgi için 0 537 419 54 07 nolu telefonu 09:00- 23:00 arası arayabilirsiniz.
 • İşletmeden perakende satış fişinizi veya faturanızı almayı unutmayınız.
 • Satınalma işlemi tamamlandıktan sonra fırsat kodunuz ve rezervasyon telefon bilgileri tarafınıza mail ve sms yoluyla ulaştırılacaktır.
 • Dilediğiniz kadar kupon satın alabilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Detaylı Bilgi için 0 537 419 54 07 nolu telefonu 09:00- 23:00 arası arayabilirsiniz.