'Hacivat ile Karagöz' Çocuk Tiyatro Oyunu Bileti

'Hacivat ile Karagöz' Çocuk Tiyatro Oyunu Bileti

Geleneksel Gölge Oyunu “Hacivat ile Karagöz” çocukları eğlendirmeye devam ediyor… Alsancak Gazi Ortaokulu'nda sahne alacak. Meşhur meddah ve gölge oyuncusu Mehmet Baycan ve ekibinin bu gösterisine bayılacaksınız.İyi seyirler dileriz...

Hacivat ile Karagöz

Yıllardır büyüklerimizden dinlediğimiz, onların anlatımıyla eğlendiğimiz geleneksel gölge oyunumuzun kahramanları Hacivat ile Karagöz... Karşılıklı konuşmaya dayanan, iki boyutlu tasvirlerle bir perdede oynatılan gölge oyunudur. 

35 yıllık meşhur meddah ve gölge oyuncusu Mehmet Baycan ve ekibinin bu gösterisi iki bölümden oluşmaktadır. 

Birinci bölümün de günlük yaşamı konu alan, çocuklara sosyal içerikli dersçıkarabilecekleri geleneksel orta oyun karakterlerine uygun tiplemeler ile izlemeye gelen çocukları da içine alan kısa bir oyundur. 

İkinci bölümünde  Karagöz-Hacivat klasiklerini  sahneye koyar. Oyun finalinde Karagöz-Hacivat orta oyununun nasıl oynandığını merak eden, görmek isteyen çocukları perde arkasına çağrılarak oyundan kısa bir bölüm oynatılır. 

Onların başlarından geçen olayları, büyülü dünyalarından izlemeye ne dersin? "Hacivat ile Karagöz” 7'den 77'ye tüm izleyicileri kendi öz tiyatromuzun temeli ile tanıştırmak ve yaşatmak için yola çıkıyor.


Detaylar

  • Oturma düzeni otomatik olarak belirlenmektedir.
  • İptal, iade ve değişim yapılmamaktadır.
  • Oturma düzeni otomatik olarak belirlenmektedir.
  • İptal, iade ve değişim yapılmamaktadır.